Automobilky

5 nejlépe hodnocených aut za dobrou cenu. Podívejte se

5 nejlépe hodnocených aut za dobrou cenu. Podívejte se
Zdroj: Profimedia

Nemusíte vždycky utratit majlant, abyste si pořídili fakt dobré nové nebo mírně ojeté auto. Tohle jsou vozy, které získávají po celé Evropě velmi slušné hodnocení, odvedou slušnou práci a přitom vás nezruinují. V poměru cena – výkon patří k tomu nejlepšímu ve svých segmentech.

Neuděláte chybu. Recenzenti po celé Evropě tato auta hodnotí jako pětihvězdičková. Ať už jde o jízdní vlastnosti, prostor, nebo spolehlivost.


Volkswagen Golf

Cena od: 414.900 Kč

Mezi kompaktními hatchbacky vládne Evropě, u nás je to 5. nejprodávanější auto. Uvedenou cenu zaplatíte za základ s litrovým motorem, silnější a vybavenější golfy stojí mírně nad 500 tisíc. Minimálně ojeté zánovní auto se dá pořídit za 300 tisíc. Ještě vloni byla základní cena pod 400 tisíc, ale facelift ji zvednul nad tuto hranici.

Související obsah

Dobře známý rodinný hatch je dražší než konkurence, ale jízdní vlastnosti a kvalita zpracování to ospravedlňují.

Seat Ateca

Cena od: 481.900 Kč

Ateca se u nás moc neprodává, přitom mezi kompaktními SUV je to dobrá volba. Je to tiché zábavné rodinné auto, které nabízí dostatek prostoru a velmi slušnou výbavu. Ta ale dokáže vyhnat cenu mnohem výš, než je ta základní. Každopádně Ateca nabízí ideální kombinaci - je praktická a dobře se řídí.

Související obsah

Ford Fiesta

Cena od: 299.990 Kč

Fiesta v Evropě patří mezi nejlepší a nejvíce prodávané malé hatchbacky. Základní cena je těšně pod 300 tisíc, jinak jde samozřejmě přes. Mírně ojetá se dá Fiesta koupit kolem 200 tisíc korun. A to je velmi slušná cena. I levnější verze mají slušnou výbavu, včetně bezpečnostních prvků. V nabídce je taky sportovní verze ST, ale za tu už dáte přes půl milionu.

Související obsah

Mazda MX-5

Cena od: 629.900 Kč

Jestliže hledáte zábavu, čirou radost při řízení a máte rádi vítr ve vlasech, tenhle dvoumístný malý roadster je ideální volba. Nudit se určitě nebudete. Cena je sice vyšší, ale MX-5 je perfektní auto. Roční s minimálním nájezdem se dá pořídit i pod 500 tisíc. Zážitek se násobí, když máte pod kapotou dvoulitrový motor, ale pak už si připravte i 800 tisíc, verze RF se skládací pevnou střechou v top výbavě má cenovku ještě minimálně o sto tisíc vyšší.

Související obsah

Škoda Octavia

Cena od: 417.900 Kč

U nás samozřejmě nejprodávanější auto všech kategoriích. Ale ani jinde v Evropě si nevede špatně. Získává stále víc fanoušků (i po kontroverzním faceliftu) a taky dobrá hodnocení. Hlavně kvůli prostornosti, velkému kufru, výbavě i spolehlivosti. A samozřejmě nižší cenovce, než má podobně vybavená konkurence. Základní cena 417.900 korun platí pro liftback, kombíky začínají na 447.900 Kč.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události