Hyundai

Hyundai chystá zvláštní minidodávku. Futuristické auto pro rodiny i podnikání

Hyundai chystá zvláštní minidodávku. Futuristické auto pro rodiny i podnikání
Zdroj: Hyundai Motor

MPV je víceúčelové auto, které se tvarem podobá dodávce, ale má spíš funkci rodinného vozu nebo prostorného "taxíku". Řada automobilek tento segment opouští, protože "empévéčka" nedokážou konkurovat současnému trendu SUV. Korejský Hyundai se ale rozhodl, že do skomírajícího segmentu vletí z překvapivou novinkou, futuristicky laděným modelem Staria.

Hyundai Motor Company zveřejnila první fotografie nového modelu Staria, mířícího do segmentu víceúčelových vozů MPV (Multi-Purpose Vehicle). S minidodávkou Korejci docela překvapují. Obzvlášť v době, kdy automobilky chrlí většinou jen crossovery a SUV.

Chystaný model má být ideální pro podnikání, ale i rodinné využití. "Staria je nová modelová řada značky Hyundai v segmentu MPV, která zahájí novou éru mobility,“ říká viceprezident a vedoucí globální designové divize značky Hyundai SangYup Lee. „Poskytne zcela nové zážitky a mimořádnou užitnou hodnotu prostřednictvím dosud nevídaných designových prvků."

Související obsah

Jde tady primárně o budoucnost. To naznačuje už první pohled na futuristický design s působivou čistě řezanou siluetou, velkými okny a hladkými plochami karoserie. Nejvýraznějším prvkem na přídi je dlouhé horizontální světlo pro denní svícení a pod nimi umístěné světlomety. Na prvních snímcích je zachycena luxusní varianta Staria Premium, odvozená od základního modelu. A Hyundai ukázal i prémiový interiér s exkluzivními materiály, inovativním uspořádáním a výškou optimalizovanou pro maximální komfort.

Související obsah

Staria má být nachystaná poskytnout posádce servis spojený s budoucí mobilitou. Do značné míry předbíhá dobu a je přizpůsobena časům autonomního řízení. Bude vybavena řadou prvků, které poskytují řidiči a spolucestujícím "nové zážitky, díky nimž mohou čas v průběhu cestování využívat lépe a produktivněji."

A korejská automobilka vzkazuje: "Modelová řada Staria je výsledkem úsilí značky Hyundai, která se v souladu se svou vizí "Pokrok pro lidstvo" hodlá stát lídrem v oblasti budoucí mobility a poskytovatelem chytrých řešení pro mobilitu."

Související obsah

Název Staria vznikl kombinací slov "star" a "ria. První znamená hvězdu a slovem "ria" se v angličtině označují úzké mořské zátoky sahající hluboko do pevniny či dlouhé úzké vodní plochy, která vznikly zaplavením říčního údolí. V podání Hyundai má Staria odkazovat na výjimečné produktové vlastnosti a aerodynamický design tohoto vozidla orientovaného na budoucnost.

Související obsah

Verze Staria Premium má být prodávaná na vybraných trzích. Víc už toho automobilka neprozrazuje. Další informace o futuristických minidodávkách slibuje v nadcházejících týdnech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události