Hyundai

Exkluzivní rodinný taxík. Podrobnosti o chystané minidodávce od Hyundai

Exkluzivní rodinný taxík. Podrobnosti o chystané minidodávce od Hyundai
Zdroj: Hyundai Motor

Hyundai chystá novou modelovou řadu víceúčelových vozů MPV (Multi-Purpose Vehicle). Minidodávky ponesou označení Staria a mají sloužit hlavně rodinám či pro komfortní převážení početnějších posádek neb o podnikání. Automobilka ještě před světovou premiérou dává možnost nahlédnout i do prostorného interiéru nového modelu. Podívejte se na nově zveřejněné fotky.

Hyundai Motor odhaluje další designové detaily modelu Staria, který ve světové premiéře odhalí ještě v první půlce letošního roku. Staria nebude ani hatchback, ani kombík, ani SUV. Hyundai poněkud překvapivě staví minidodávku, přesněji víceúčelové MPV . Tedy auto, jehož druh postupně vymírá.

"Model Staria, koncipovaný pro rodiny i podnikání, poskytne řešení pro mobilitu na nové úrovni. Díky nim bude doba strávená cestováním příjemnější a produktivnější. Staria navíc přináší první prostorové inovace, s nimiž se počítá u vozidel pro speciální účely PBV (Purpose Built Vehicle) v éře budoucí mobility," popisuje Hyundai.

Staria je opravdu hodně orientovaná na budoucnost. V první řadě futuristickým designem s jednoduchou aerodynamickou siluetou. Inspirací prý byl designérům pohled z vesmíru na světlo, obklopující horizont Země při východu Slunce.

Předek připomíná jakousi vesmírnou přilbu - úzká horizontální světla pro denní svícení s obrysovým světlem zabírají celou šířku. Pod nimi je rozevřená široká maska chladiče s jedinečnou mřížkou. Velkoplošná panoramatická boční okna protažená více dolů zlepšují celkový výhled a vytvářejí pocit otevřenosti. I záď s vertikálními zadními svítilnami a širokým oknem má jednoduchý a čistý vzhled. Zadní nárazník je umístěn velmi nízko pro snadnou manipulaci se zavazadly nebo nákladem.

Související obsah

Celkový vzhled modelu však podle automobilky vznikal "zevnitř ven". To hlavní se tedy odehrává v interiéru, do kterého můžeme díky zveřejněným obrázků také nahlédnout předem. "Hyundai tím reaguje na aktuální trend vývoje požadavků zákazníků, kteří kladou stále větší důraz na využití vnitřního prostoru," vzkazuje korejský výrobce.

Luxus, komfort, skvělý výhled. Posádka se tu má cítit naprosto výjimečně. Pohodlí by nemělo být daleko od komfortu, který mají cestujícím poskytovat budoucí autonomní vozidla. "Interiér je inspirovaný luxusními salonky na výletních lodích, poskytuje cestujícím prémiové prostředí a prostor pro relaxaci," popisuje Hyundai.

Související obsah

Staria se bude vyrábět ve verzích s uspořádáním od 2 až po 11 sedadel. Díky tomu je tento model vhodný pro rodiny i podnikání. Vrcholná verze Staria Premium bude v konfiguracích se 7, 9 nebo 11 sedadly a od ostatních variant se bude odlišovat exkluzivními stylistickými prvky a vylepšeným interiérem i chromovanými detaily v exteriéru nebo exkluzivními 18“ koly s motivy diamantu.

Vnitřku dominuje přístrojová deska s 10,25“ předním displejem, středová konzole s dotykovým ovládáním a tlačítkový elektronický volič převodovky. Odkládací prostory jsou dostupné pod stropem, ve spodní zóně přístrojové desky a v horní a spodní části středové konzoly.

Staria Premium v sedmimístné verzi nabídne i relaxační nastavení prémiových sedadel ve druhé řadě, která se jstisknutím tlačítka automaticky uvedou do specifické polohy poskytující optimální oporu těla a zlepšující celkový pocit komfortu. U devítimístné verze se dají sedadla ve druhé řadě otočit o 180 stupňů čelem k cestujícím ve třetí řadě.

Související obsah

Hyundai oficiálně představí model Staria v digitální světové premiéře v průběhu první poloviny roku. některé varianty vozu pak budou dostupné pouze na vybraných trzích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hyundai

Důležité Události