Ford

Exkluzivní sportovní drsňák: Raptor v limitované edici dostal i filmovou roli

Ford představuje exkluzivní limitovanou edici sportovního pick-upu Ranger Raptor. A dělá to originálním způsobem - natočil vlastní spaghetti western, v němž Raptorovi vytvořil roli přímo na tělo.

Z Fordu Ranger Raptor – nejrobustnější a nejsportovnější varianty nejprodávanějšího pick-upu v Evropě – bude nyní ještě větší drsňák. Automobilka totiž přestavila model Ranger Raptor Special Edition. Novinka, která se bude vyrábět jen v omezeném počtu, rozšiřuje impozantní exteriér a prémiový interiér standardního provedení o nové stylingové prvky v podobě výrazných barevných pruhů nebo červených detailů.

Raptor z limitované edice je jedním z hrdinů nového krátkého filmu "The Good, the Bad and the Bad-RSE“, inspirovaného žánrem spaghetti westernů a také názvem filmu Sergia Leoneho "Hodný, zlý a ošklivý".

Ošklivý tedy Ranger Raptor Special Edition rozhodně není. "Nový Ranger Raptor Special Edition uděluje našemu "drsňáckému" trucku ještě dramatičtější vzhled. Díky specifickým detailům exteriéru i v kabině je náš sportovní terénní pick-up ještě výraznější a lákavější," tvrdí evropský ředitel Ford Performance Stefan Muenzinger. "Jeho účinkování ve vlastním spaghetti westernu je pro nás perfektní způsob, jak styl i terénní vlastnosti předvést," dodal.

Související obsah

Ve filmu se pick-up předvádí vedle dalších specifických variant Raptoru: Wolftraku, Stormtraku a Rangeru MS-RT, který se prodává pouze na některých evropských trzích. S jejich pomocí pak uniká banditům s nepřátelskými úmysly. Film se natáčel ve skutečných kulisách spaghetti westernů ve Španělsku a obsahuje řadu odkazů na legendární westerny. Ford jím navazuje na původní video s Rangerem Raptor, které od té doby nasbíralo více než pět milionů přehrání.

Raptor vyvinula divize Ford Performance jako vrcholné provedení pick-upu Ranger. Jeho robustní podvozek, speciální pneumatiky a výkonný vznětový motor EcoBlue oslovují vyznavače outdoorových dobrodružství i nadšence do jízdy v terénu.

Související obsah

Ranger Raptor Special Edition dorazí k evropským prodejcům značky letos v prosinci. Může být lakován modrou, šedou či bílou barvou doplněnou vždy párem matně černých pruhů lemovaných červenými kontrastními linkami. Pruhy se objevují nejen na kapotě motoru, ale také na střeše, zadním víku korby, bočních partiích i zadních blatnících.

Přední tažná oka jsou vyvedena v červeném odstínu, zatímco rozšířené lemy blatníků, nárazníky, aerodynamický rám za kabinou, kliky i maska chladiče s nápisem Ford mají matně černou povrchovou úpravu.

Interiér má působit sportovněji díky červeným švům na volantu, sedadlech, palubní desce i dveřních výplních. Exkluzivitu podtrhuje provedení palubní desky v barvě Raceway Grey, vyhrazené pouze pro verzi Special Edition.

Související obsah

Podvozek se neliší od standardního Raptoru. Má tak o 150 mm širší rozchod kol a o 51 mm vyšší světlost než Ford Ranger XLT. Naladěný je s ohledem na specifické požadavky, které na vůz klade rychlá sportovní jízda po nezpevněném povrchu. Přední trojúhelníková ramena i zadní víceprvkové zavěšení jsou vyrobeny z hliníku. Tlumiče pérování Fox disponují technologií, která reguluje jejich účinek v závislosti na míře stlačení.

Ranger Raptor Special Edition pohání dvojitě přeplňovaný vznětový motore 2.0 EcoBlue o výkonu 157 kW (213 koní) a točivém momentu 500 Nm. Podle WLTP spotřebuje minimálně 10,7 litru paliva na 100 km.

Související obsah

Desetistupňovou samočinnou převodovku má Raptor společnou se sportovním Fordem Mustang. Systém Terrain Management pomáhá řidičům zvládnout širokou škálu povrchů a provozních scénářů. Specialitou Raptoru je režim Baja, pojmenovaný po slavné pouštní rallye Baja 1000.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události