Volkswagen

Volkswagen naskočil na moderní vlnu. Ukázal svoje první SUV kupé

Volkswagen uvádí na evropský trh nový kompaktní crossover Taigo. Malé SUV v moderním střihu je prvním SUV kupé německé značky.

Volkswagen rozšiřuje portfolio kompaktních modelů Polo a T-Cross o třetí karosářskou variantu Taigo, která byla dosud vyhrazena především vyšším cenovým segmentům. Všechny tři modely používají modulární platformu MQB A0 pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč, stejně jako třeba nejnovější generace Škody Fabia.

Taigo má stejný rozvor jako zmíněné koncernové modely (2566 mm), ale je o 15 centimetrů delší než Fabia nebo Polo (na délku měří skoro 4,26 metru). Proti modelu T-Cross je přibližně o tři centimetry delší, je však o 17 mm širší (1757 mm na šířku) a 66 mm nižší (1494 mm na výšku). Aktuálním trendům vychází vstříc hlavně moderní karoserií s prvky crossoveru a kupé, takže zadní část střechy se výrazně svažuje k zádi a střešní C sloupek je skloněný vpřed. Zavazadlový prostor má základní objem 438 litrů, o 87 litrů víc než Polo, o 58 litrů víc než Fabia a jen o 17 litrů méně než T-Cross.

Související obsah

Volkswagen nijak nezastírá inspiraci vozy kategorie SUV kupé z vyšších tříd. "Tato expresivní karosářská varianta je dosud v portfoliu modelů značky Volkswagen jedinečná. Nový model Taigo – stejně jako jeho brazilský protějšek Nivus – má jako crossover se siluetou připomínající kupé nejlepší předpoklady k tomu, aby pro značku Volkswagen nadchnul nové vrstvy převážně mladých zákazníků i motoristů s mladým duchem," popisuje automobilka.

Související obsah

Taigo má blízko k modelům značky Volkswagen z vyšších segmentů také z hlediska asistenčních systémů. Všechny verze nového modelu Taigo budou sériově vybaveny například asistenčním systémem "Front Assist" pro detekci překážek před vozem včetně funkce nouzového brzdění a asistentem pro jízdu v jízdním pruhu. Na přání může být vůz vybaven systémem, který umožňuje částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 210 km/h.

V základu jsou i LED světlomety, digitální panel sdružených přístrojů, multifunkční volant s moderními ovládacími prvky a nejnovější generace infotainmentu s možností připojení na internet či hlasovým ovládáním hovorovou řečí. V příplatkové výbavě pak VW nabízí i nové Matrix světlomety nebo osvětlenou příčnou lištu na masce chladiče.

Související obsah

O pohon předních kol se budou starat tři přeplňované benzinové motory: Tříválec 1.0 TSI o výkonu 95 nebo 110 koní a čtyřválec 1.5 TSI s výkonem 150 koní. S dieselem už se, stejně jako u nové Fabie, nepočítá.

Související obsah

Fotky a video, které VW při premiéře zveřejnil, ukazují Taigo jako studii, která je už velmi blízká sériově vyráběnému modelu. První auta se mají k zákazníkům dostat na začátku příštího roku, objednávky bude Volkswagen přijímat už letos na podzim.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události