Autonovinky

Škodovka vystavuje Vision GT. Elektrický závodní speciál inspirovaný legendou

Škodovka vystavuje Vision GT. Elektrický závodní speciál inspirovaný legendou
Zdroj: Škoda Storyboard

Vision GT je elektrický závodní vůz, který se pyšní aktivní aerodynamikou i novým nápisem Škoda na přídi a zádi. Jeho design je inspirovaný legendární Škodou 1100 OHC z 50. let.

Vision GT je červený závodní vůz s otevřenou karoserií. Studie je konstruována jako jednomístná a řidič sedí uprostřed. Aktivní kokpit pilota s odpruženým sedadlem je při tom navržen pro optimální vyrovnávání přetížení.

Nad futuristickým karbonovým volantem se zploštělou horní a spodní částí je umístěna plochá obrazovka, která slouží také jako větrná clona. Důležité informace se promítají přímo na hledí přilby pilota, podobně jako na head-up displeji.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Exteriér nízké studie se pyšní čistými liniemi a ostrými hranami a její vzhled připomíná současné závodní vozy Formule E, hlavně díky efektně řešenému dvoudílnému zadnímu křídlu. Mezi oběma horními profily blatníků svítí nový nápis Škoda v podobě hologramu v jasně červené barvě.

Nápis se nachází také na velmi nízké přídi, která kopíruje zakřivenou linii současných škodovek.

Související obsah

​Nejde však o koncept, který by měl být předzvěstí nového závoďáku Škoda Motorsport, ale o počítačově animovaný model, který navrhli designéři z Mladé Boleslavi pro výstavu "Design a transformace", která se koná v Bruselu u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie.

I tak je to povedené dílo inspirované vozem Škoda 1100 OHC z roku 1957. Ten je, stejně jako digitální designová studie, jedním z vrcholů bruselské výstavy, kde řada českých firem představuje svoje výrobky a návrhy z let 1990 až 2020.

Související obsah

​"Škoda Auto vysílá tímto konceptem jasný signál udržitelné sportovnosti a emocí v digitálním věku. Digitální studie Vision GT navazuje na tradici série 'Ikony v novém kabátě', která zahrnuje rovněž ikonické historické vozy automobilky, mezi které patří Škoda 130 RS, Škoda Felicia nebo Škoda Rapid Monte Carlo," uvádí automobilka ke svému digitálnímu konceptu.

Související obsah

​Výstava "Design a transformace" potrvá v bruselském Design Muzeu do 8. ledna 2023. Některé další exponáty jsou k vidění také v Pražském domě v Bruselu, a to do 2. října 2022.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události