Dacia

Nová sedmimístná Dacia už má jméno. Uveze velkou rodinu a zvládne i terén

Dacia láká na premiéru nového sedmimístného rodinného modelu, která proběhne 3. září v Mnichově. A zveřejnila už jeho jméno - prostřednictvím krátkého videa prozradila, že ho nazvala Jogger.

Dacia prezentuje nový model Jogger jako všestranný rodinný vůz, který se dokonale hodí pro outdoorové aktivity. Vybaven může být klasicky pěti nebo i sedmi místy.

Kříženec kombíku a SUV bude vycházet z prodloužené verze platformy CMF-B, na které stojí nové Sandero, Sandero Stepway nebo Logan.

Název prý automobilka vybrala, protože evokuje sport a přírodu. "Jogger je jednoduché, moderní jméno, které se snadno vyslovuje a je srozumitelné po celém světě. Ztělesňuje dynamiku, pozitivní energii a outdoorového ducha. Přípona "er", stejně jako Duster, ikonické SUV značky Dacia, evokuje robustnost a odolnost ideálního každodenního společníka pro rodiny s dětmi značky Dacia," uvedla.

Související obsah

Jogger bude debutovat už za pár dní na výstavě IAA Mobility 2021 v německém Mnichově, online premiéra proběhne 3. září. Zatím do médií unikly jen maskované prototypy při zimních testech:

I z krátké videoupoutávky se dají odhalit velká a vysoko umístěná zadní světla, vidět je část profilu a taky sada praktických střešních lišt podobných těm, které má Sandero Stepway. Se Sanderem ostatně má Jogger sdílet některé části karoserie.

Vzhledem k slibovaným "outdoorovým" vlastnostem nejspíš bude taky vybavený plastovým krytím a dostane přiměřenou světlou výšku. "Dacia Jogger s 5 nebo 7 sedadly je ideálním společníkem pro (velké) rodiny. Je všestranný a může doprovázet všechny členy rodiny při každodenních dobrodružstvích a výletech do přírody," dodává Dacia.

Související obsah

I verze motorů by měly odpovídat současné inovované nabídce rumunské automobilky. Jogger by tak mohl dostat litrový benzínový motor o výkonu 65 koní a přeplňovanou verzi o výkonu 90 koní. K dispozici by měl být i dvoupalivový úsporný pohon kombinující benzín s LPG.

Související obsah


Nedávno rumunská automobilka představila faceliftované SUV Duster a plně elektrický model Spring, v roce 2022 se očekává větší SUV vycházející z konceptu Bigster.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události